לשירותכם גם נציג שירות 072-372-6240

באד זקינגן

מידע על ערים וכפרים ביער השחור

באד זקינגן

בקצה הדרום מערבי של היער השחור, על גדות נהר הריין מצויה עיירה לא גדולה אבל מדהימה ביופיה, באד זקינגן. גם המיקום הגיאוגרפי שלה מושלם וניתן לצאת ממנה לטיול בשלוש מדינות, שוויץ,צרפת ומדינת באדן הגרמנית. לא להחמיץ!

כל הדברים הטובים

אחת מנקודות החן הבולטות ביותר בפניו של היער השחור היא ללא צל של ספק, באד זקינגן. שופעת פינות חמד, חביבה ושומרת על צביון ימי הביניים, כיאה ששנת היווסדה הוא לפני המאה העשירית.

BUDZUK1
העיירה הצנועה מונה כשבעה עשר אלף תושבים בלבד אולם יש בה כאמור המון נקודות ששוות ביקור בהן.

גשר העץ שבנוי מעל נהר הריין מחבר את באדן זקינגן לשווייץ. זהו גשר העץ הארוך ביותר באירופה והוא הוקם במאה הארבע עשרה. במרכז הגשר מצויר קו הגבול עם שוויץ ורבים אוהבים לעמד עם רגל אחד בכל צד של הציור, ולהצהיר שהם נמצאים בשתי מדינות בעת ובעונה אחת.

מבט מהגשר, בכיוון מעלה זרם המים, יגלה לכם סכר גדול ממנו צונחים המים מגובה של 6 מטרים. עוצמת המים מנוצלת לייצור חשמל, כאשר המתקן משמש הן את גרמניה והן את שוויץ ושיא זרימת המים בנהר מתקיים בחודשים מאי ויוני, לאחר הפשרת השלגים שמתנקזים לתוך הנהר.

מחזה ידוע בנוף העיירה הוא של שווייצרים מהעבר השני שמגיעים לבאד זקינגן מדי יום לצרכי קניות ובילוי.

מבצרים וסיפורים
בעיר מספר מבנים יפים, עתיקים ומרשימים, ביניהם בתי מלון ששימשו בעבר מצודות רבות. בעבר הקיף נהר הריין את העיירה מכל צידיה, והמקום היה אי שבמרכזו מצודה. עד היום נין לראות בפינות העיירה עמדות שמירה ששימשו להגנת העיר.

בשל הקירבה הגיאוגרפית של העיירה לשוויץ היא לא סבלה מהפצצות של בעלות הברית עליה וכל הבתים והמבנים נותרו שלמים, כפי שהיו מאו ת שנים קודם לכן.

מול כנסיית העיירה, בין הסמטאות הקטנות והמצוירות, מצויה כיכר יפה ורוחשת אדם בחודשי הקיץ. המקום שופע בבתי קפה ומסעדות ורבים נוהרים לכיכר ויושבים בה עד לשעות הלילה, אחרי שביקרו בכנסיה ממול.

הכנסיה נמצאת באזור העתיק של העיירה וקרויה סנט פרידולין, על שם הקדוש פרידולין שלפי האמונה הפך לקדוש אחרי שהצליח להחזיר לחיים נזיר שנפטר. על תקרת הכנסייה תוכלו לראות ציור שמתאר את החזרת הנזיר לחיים.

מדי שנה בחודש מרץ נערכת במקום תהלוכה לכבוד הקדוש שנפטר במה השש עשרה ושרידיו שמורים עד היום בקופסת זהב גדולה. עוד בכנסייה עוגב עצום בגודלו, בין הגדולים ביותר בגרמניה.

BUDZUK2
יש מי שהשם באד זקינגן יצלצל לו מוכר, זאת בזכות יצירתו של הסופר יוזף ויקטור פון שאפל מהמאה התשע עשרה "החצוצרן מזקינגן". ואכן, דמות החצוצרן מקשטת חלקים רבים בעיר.

כמו כן, האמונה הרווחת בכפר מספרת על חתול גיבור בשם 'קיטי גאי, גאי', שנהג ליילל בלילה כאשר נשקפה סכנה וכך הזהיר את התושבים הקתולים מפני אויביהם הפרוטסטנטים. מול בית העירייה ובמספר כיכרות כעיר תתקלו בפסלי החתול השחור, מחווה לחתול הגיבור ואילו מול תחנת הרכבת מצויים פסלים של כמה חתולים (כולל החתול גארפילד), שניצבים במעגל כאות הוקרה לחתול הגיבור קיטי.

באד זקינגן מציעה לכם גם מרחצאות מרפא, עם שלל בריכות ומתקני ספורט לצידם. המים החמים נובעים מסביב לעיר וישנם גם מספר בארות המכוסים במכסים ממש במרכז העיירה היפה.

באד זקינגן הוא מקום שחבל להחמיץ, גם בגלל המיקום המושלם שמאפשר יציאה בכל פעם לאזור אחר וגם בגלל העיר המדהימה ביופיה עם התושבים הנעימים ומסבירי הפנים שבה.


טופס קשר מהיר
הוסף אותי למועדון לקוחות לצורך קבלת מבצעים ופרסומות