לשירותכם גם נציג שירות 072-372-6240

היידלברג

מידע על ערים וכפרים ביער השחור

היידלברג

חובבי הרומנטיקה, הטירות מהאגדות והנופים שמדמים את גן העדן חייבים לבקר בהיידלברג במהלך הטיול ביער השחור. באחריות, לא תצטערו על הבחירה שלכם.

HAYDEL1

יופי שמיימי

היידלברג היא אחת הערים המתוירות ביותר בגרמניה, כשלושה מליון תיירים ביום! ובצדק. יש בה כל מה שתייר יכול לחלום עליו, ואף יותר מכך.

 

יר מונה כמאה וחמישים אלף תושבים וממוקמת במדינת באדן וירטמברג, לגדות נהר הנקר. ברובה היא שוכנת בעמק וסביבה הרים המקיפים אותה, אחד מסודות קסמה.

אחד מסמליה הבולטים של העיר הוא הטירה, המרשימה ביותר בגרמניה כולה. היא נמצאת בפסגתו של הר קניגסברג, ממש מעל העיר העתיקה, בגובה שמונים מטרים, והיא בת יותר משבע מאות שנה. יש בה אולמות חדרים נסתרים, נקודות תצפית יפות ומומלץ לסייר בה בסיור מודרך כדי לא להחמיץ את הסיפורים היפים וההסברים המרתקים, כמו מרתף היינות המלכותי העצום בו נשמרו חביות של יין, ביניהן החבית הגדולה ביותר בעולם, שנבנתה ממאה ושלושים גזעים של עץ אלון. אורכה הוא יותר משמונה מטרים, רוחבה כשבעה מטרים וניתן להכיל בה יותר ממאתיים אלף ליטר יין.

אל תחמיצו סיור בארמון הצמוד לטירה, ובגנים המופלאים שמקיפים אותה, כולל תצפית עוצרת נשימה של העיר והנהר.

לטירה ניתן להגיע מהעיר העתיקה. בעלי ריאות חזקות יכולים לטפס 350 מדרגות, או לעשות שימוש ברכבל היישר אל הטירה.

אחרי שתתאוששו מהטירה היפה והקסומה, שימו פעמיכם לעבר העיר העתיקה שאי אפשר שלא להתאהב בה. היא משופעת סמטאות מפותלות וצרות, מבנים יפים ועתיקים ובתי מגורים מרשימים, וזאת לצד בתי הקפה וחנויות הבוטיק המקסימות, המסעדות והפאבים.

בכיכר השוק תתקלו במזרקה היפה ביותר בעיר ומשם המשיכו לכיכר קורנמרקט, שעבור רבים היא היפה בככרות היידלברג. במרכז המזרקה פסל של המדונה הנישאת על ידי מלאכים, שהוצב שם בשנת 1718.

HAYDEL2

על גשרים ומלכים

במהלך הסיור בעיר העתיקה אתם תגלו את הגשר הישן, שמחבר בין העיר העתיקה לגדה המזרחית. הוא נבנה מאבן חול במאה השמונה עשרה ועליו פסלים רבים, ביניהם של הנסיך קארל תיאודור, שגם יזם את בניית הגשר ומסביבו ארבעה פסלים המסמלים ארבעה נהרות: הריין, איסר, הדנובה והמוזל. כמו כן מצוי בגשר פסלה של אלת החכמה ופסל של קוף מברונזה שמביט במראה. הוא הוצב שם כדי להזכיר לתושבים שחוצים את הנהר להביט במראה ולזכור מאין הגיעו.

 

מול הגשר הישן מתחיל שביל נחמד הקרוי 'שביל הפילוסופים', תודות להוגי דעות שפסעו בה במאות השבע עשרה והשמונה עשרה והתפלספו על נושאים ברומו של עולם. זהו שביל תלול במעלה גבעה ומסתיים ביער בו תמצאו נקודות תצפית יוצאות מן הכלל.

בהיידלברג מצויה האוניברסיטה העתיקה בגרמניה. במאה השמונה עשרה היא שופצה ונוספו לה מבנים בסגנון הבארוק. במאה השש עשרה נהגו לכלוא סטודנטים שהתהוללו ברחבי העיר, בבית הכלא הישן, לפרקי זמן שנעו משלושה ימים לחודש שלם. כיום ניתן לבקר במבנה המרשים שנקרא 'כלא הסטודנטים'.

HAYDEL3

עוד בעיר, כנסיית רוח הקודש, גן בוטני, גן חיות, מוזיאונים ופארקים.

למבקרים ביער השחור דרך פרנקפורט, אל תחמיצו ביקור בהיידלברג הרומנטית להפליא, המרשימה והיפה.


טופס קשר מהיר
הוסף אותי למועדון לקוחות לצורך קבלת מבצעים ופרסומות